Нов урнебесен тренд на интернет: Луѓето ги глумат своите партнери (ВИДЕО)

Минатиот месец, корисничка на ТикТок сподели видео во кое нејзиниот сопруг се преправа дека е таа – и го започна трендот.

@marbarboyce

My husband pretending to be me 😂😂💀 THE DEDICATION TO PUT ON MY WORKOUT CLOTHES 💀 #ItStartsOnTikTok #WhatsYourPower #married #marriage

♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod

Оттогаш, снимката ја погледнале повеќе од 6,8 милиони луѓе, а голем број парови се приклучиле на овој тренд.

@mammatodd19

I asked if he would impersonate me… I think he may have nailed it 😂🤷🏽‍♀️ #husbandandwife #husbandchallenge #fyp #hobbylobby #husbandsoftiktok

♬ original sound – Alexa Webster Todd

Паровите на хумористичен начин ги откриваат навиките на своите партнери, додека, судејќи според снимките, добро се забавуваат.

@natmulkey

fiancé pretends to be me. #gayticktok #beingmypartner #imtiredletsgotobed #foryoupage

♬ original sound – Nat Mulkey

Некои од нив навистина се обидоа.

@thewifeee

I asked him to impersonate me….I think he has been waiting for this moment. #fyp #facebook

♬ original sound – Thewifeee

„Можам да го гледам ова цел ден“, „Најдобриот дел се сопругите кои хистерично се смеат за време на снимањето. Тоа ме направи среќен затоа што може да се видат како се забавуваат“, се само дел од реакциите.

@carsonbuck

@baileyduncan52 pretending to be me for a day #beingmywifefor24hrs #fyp #foryou

♬ original sound – Carson

@lbhill

#coupleschallenge #husbandactinglikewife #husbandwife #fyp #foryou acting like my wife

♬ original sound – LB Hill

Прочитајте и...  Никол Шерцингер изгледа неверојатно во својата петта деценија (ФОТО)

Поврзани вести

Фаталната Ана Гарднер: Најголемата љубов на Френк Синатра и Ернест Хемингвеј

Слободен Печат

Жан Клод Ван Дам го прослави 60-от роденден, му честиташе и Драгана Мирковиќ (ФОТО)

Слободен печат

Дали асертивната комуникација е клучот за квалитетни меѓусебни односи?

Слободен Печат

Беше вистинска убавица и жена на славниот актер, а денес живее на улица и собира храна од контејнери (ФОТО)

Слободен печат

Никол Шерцингер изгледа неверојатно во својата петта деценија (ФОТО)

Слободен Печат

Каква промена! Издание во кое Џенифер Лопез изгледа речиси непрепознатливо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар