Tag : смешно

Забава Магазин Магазин слајдер

Купувал накит за сопругата и љубовницата, а продавачката ги заменила подароците! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Продавачка во златарница неодамна објави сега вирално видео, во кое открива како „случајно“ разоткрила неверен сопруг, кој дошол да купи накит за сопругата и љубовницата....
Забава Магазин Магазин слајдер

Нов урнебесен тренд на интернет: Луѓето ги глумат своите партнери (ВИДЕО)

Слободен Печат
Минатиот месец, корисничка на ТикТок сподели видео во кое нејзиниот сопруг се преправа дека е таа – и го започна трендот. @marbarboyce My husband pretending...
Забава Магазин Магазин слајдер

Реакцијата на оваа мачка кога ќе ја види поштата е урнебесна: Мислам дека сака да ме убие! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Обично е кучето тоа што се обидува да заплаши странци и да ги избрка од семејната куќа, но една мачка во Канада ја презеде таа...
Забава Магазин Магазин слајдер

Погледнете ја слатката реакција на оваа љубоморна мачка! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Има малкумина кои не уживаат да гледаат слатки видеа со бебиња или мали животни, а кога двете работи ќе се спојат, тогаш ќе добиете клип...
Забава Магазин Магазин слајдер

Погледнете како изгледаат овие прекрасни миленичиња кога ќе излезат од бањата! (ФОТО)

Слободен Печат
Сите оние кои барем еднаш се обиделе да го капат своето милениче, знаат колку е комплицирана таа работа. Повеќето животни не сакаат вода и штом...
Забава Магазин Магазин слајдер

Откриена бизарната причина зошто Ким Јонг Ун патува секаде со сопствен тоалет!

Слободен Печат
Без разлика на тоа дали се состанува со Доналд Трамп во Сингапур или гледа ракета како се упатува кон Јапонското море, Ким Јонг Ун не...
Забава Магазин Магазин слајдер

Овие соседи го насмеаа целиот град: Мора да сте креативни за да поминете од овде! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Овој период сите имаме проблем да останеме зафатени, да се забавуваме и да бидеме позитивни. Додека некои се обдуваат да се вратат во нормала со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Урнебесни реакции на случајните минувачи додека Кејти Холмс ги освојува улиците во Њујорк! (ФОТО)

Слободен Печат
Американската актерка Кејти Холмс (41) и поранешната сопруга на актерот Том Круз (58) била забележана како се шета сама по улиците во Њујрок, а мажите...
Забава Магазин Магазин слајдер

Љубоморна мачка со урнебесна реакција: Си играш со оган! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Сопственичката на инстаграм-профилот @Catsandmusic, Михаела Струлеа со своите пријатели секојдневно споделува видеа од својата мачка Цици. Во една од последните објави на Михаела таа покажа...
Забава Магазин Магазин слајдер

„Моите планови против 2020 година“: Интернетот е преполн со шеги за 2020 година! (ФОТО)

Слободен Печат
После голем број седмици поминати во карантин, многумина го прифатија фактот дека нивната визија за 2020 година стана повеќе фантазија отколку стварност, а така настанаа...