Нејмар пристигна во Барселона на преговори

Желбата на Нејмар да се врати во Барселона, најверојатно ќе му се исполни и по две години повторно ќе игра на „Камп Ноу“. Според англискиот весник „Мирор“, управата на Барселона предводена од потпретседателот Жорди Кардонер ќе одржат состанок со Нејмар. Таткото на Бразилецот, Нејмар сениор и неговиот адвокат се наоѓаат во Барселона, а на состанокот ќе биде присутен и Андре Кари, човекот кој го однесе Нејмар во ПСЖ.

Нормално, состанокот е поради сензационалното враќање на Бразилецот на „Камп Ноу“ откако Нејмар не успеа целосно да се вклопи во ПСЖ.

Се очекува договорот помеѓу Нејмар и Барселона експресно да биде постигнат по што ќе следи потешкиот дел од реализацијата на трансферот, преговорите со ПСЖ.

Прочитајте и...  Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

ПСЖ бара 120 милиони евра и двајца фудбалери за да се откаже од Нејмар кого пред две години го плати рекордни 222 милиони евра.

Додека навивачите на Барселона се радуваат на враќањето на Нејмар во Барселона, постојат и противници на трансферот.

– Би ми било помило доколку Нејмар не се врати во Ла Лига. Доколку и резултатите се добри но однесувањето на самиот фудбалер не е коректно, не би сакал да го гледам во Ла Лига бидејќи не остава впечаток за нашето натпреварување – вели Хавиер Тебас, претседателот на Ла Лига.

Прочитај повеќе

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат

Го одби Лацио, еве каде ќе игра синот на легендарниот Хаџи (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Слободен печат

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат