Наши миленици: Данте

Уште од дента кога за првпат се запознавме, Данте директно истрча кон мене. Кога го погалив тој се измочка од радост. После четири и пол години со Данте се будиме заедно и до ден денес го влажни подот кога ќе се вратам дома и ќе го погалам. Тоа доста го опишува по карактер, 90 отсто емоции, 10 отсто логика. Без помисла се радува на сè што се движи и не се движи, и неуморно е во обид да биде на повеќе места истовремено. Тој ми е како брат и сè уште чекам само да прозбори.

Прочитајте и...  Дали коронавирусот се пренесува преку храната?

Прочитај повеќе

Како да го спасите бракот од коронавирусот?

Слободен печат

Кучето направи штета на сопственичката и со тоа ја заштити од коронавирусот!

Васко Спасоски

Коронавирус против други вируси изразено во бројки (ВИДЕО)

Слободен печат

„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Слободен печат

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат

Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се – ќе порасне!

Слободен печат

Ја откажаа венчавката, па раскинаа: Денеска сите се прашуваат дали Бен Афлек и натаму ја сака Џенифер Лопез?

Слободен печат

Досега никој не знаеше како изгледаат: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографии од нивните работни соби

Слободен печат