Надал ужива во Париз, Ѓоковиќ го фаќа нервоза

Ѓоковиќ заедно со Тим одбија да се вратат на теренот поради неидеалното време за игра и одлучија да го напуштат тенискиот комплекс.

Како што тениските фанови предвидуваа ново финале меѓу Ѓоковиќ и Надал, истото би можело и да не се случи, а причината би се викала Доминик Тим кој до сега има еден одличен турнир.

До моментот на прекинот, Австриецот имаше позитива, најпрвин првиот сет го освои со убедливи 6:2.

Возврати Србинот на сличен начин и израмни на 1:1 во сетови освојувајќи го вториот со 6:3, а во третиот Тим водеше со 3:1 во гемови.

Прочитајте и...  Мареј бара жестоки казни за „корона престапниците“

Организаторите соопштија дека мечот ќе биде продолжен в сабота, но не е познат точниот термин. Претходно Рафаел Надал многу полесно од очекувањата го совлада својот голем ривал и пријател, Роџер Федерер.

Да додадеме уште дека женското финале меѓу Барти и Вондрушова ќе започне од 15.00 часот.

Прочитај повеќе

Една контрола помалку за вардарци, откажан турнирот во Кањижа

Слободен печат

Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД

Слободен печат

Англичаните воведоа ново правило: Кој кашла кон противникот добива црвен картон

Слободен печат

Јунајтед доби седум дена да одлучи дали ќе го купи Санчо

Слободен печат

Перез смисли нов план за „кралска“ доминација, во наредните две години пристигнуваат четворица „галактикоси“,

Слободен печат

Дали е реално, Конте сам си мести отказ за да седне на клупата на друг италијански тим

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат