Tag : Доминик Тим

Останатo Спорт

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е организатор на „Adria Tour“, а првиот од четирите турнири ќе се игра на 13. и 14. јуни во Белград. Останатите домаќини на...
Останатo Спорт

Тим и Димитров ќе учествуваат на турнирите во организација на Ѓоковиќ

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е главен организаторт на „Адриа Тур“ кој ќе се игра во неколку градови во регионов. Првиот турнир ќе се игра на 13. и...
Останатo Спорт

Алжирката Ибу го расплака тенискиот свет со писмото до Тим, сега добива поддршка од сите страни (ВИДЕО) 

Слободен печат
Отвореното писмо на алжирската тенисерка Инес Ибу упатено до Доминик Тим ги потресе тенискиот свет. Алжирката која е 620. на ВТА ранг листа го критикуваше...
Останатo Спорт

Кирјос застана во одбрана на Ѓоковиќ: Ние сме преплатени, поентата е да помогнеме

Слободен печат
Акцијата за фондот за солидарност веќе е покрената, АТП и ИТФ веќе донираа сериозни суми, а се приклучија и дел од најдобрите тенисери на денешницата...
Останатo Спорт

Тим ги шокира своите колеги: Тенисерите не се борат за живот, зашто да им ги давам моите пари

Слободен печат
Иако многумина го поддржаа предлогот на Новак Ѓоковиќ, а АТП, ВТА и ИТФ најавија дека наскоро ќе формираат фонд за помош на послаборангираните тенисери, Тим...
Останатo Спорт

Тим се уште не може да го преболи поразот од Ѓоковиќ во Мелбурн

Слободен печат
Доминик Тим досега во кариерата три пати играше во финалињата на грен слем турнирите и сите три ги загуби. Два пати подобар од него беше...
Останатo Спорт

Тим: Неверојатно е што прават Ѓоковиќ и неговиот тим

Слободен печат
Ѓоковиќ има перфектен скор на терените во Мелбурн, во осмото финале го освои освиот трофеј. Овој пат, тој беше подобар од Доминик Тим во пет...
Останатo Слајдер Спорт

Ѓоковиќ е крал во Мелбурн, осма титула на Австралија Опен

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ останува крал на Австралија Опен, по освои пат го крена шампионскиот пехар, откако во маратонско финалето со 3:2 во сетови и тоа 6:4,4:6,2:6,6:3,6:4...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ пред финалето: Не знам дали ќе навиваат за мене!

Слободен печат
В недела од 09.30 часот по македонско време во Мелбурн најдобриот српски тенисер ќе го игра своето осмо финале на „Австралија опен“, беше подобар во...
Останатo Спорт

Тим: Секогаш играм против кралеви во финалињата

Слободен печат
Ова ќе биде трето грен слем финале во кариерата на Доминик Тим, досега два пати играше во финалето на Ролан Гарос. – Ова е неверојатно,...