• Доминик Тим

Актуелниот шампион нема дилеми кој ќе победи на УС Опен: Новак нема да ја пропушти шансата

Поради повреда на зглобот на раката, Доминик Тим нема да ја брани титулата на УС Опен и нема дилеми дека шампионскиот пехар ќе замине во рацете на Новак Ѓоковиќ. Доколку победи на УС Опен, Новак Ѓоковиќ ќе го комплетира календарскиот грен слем бидејќи веќе триумфира на Австралија Опен, Ролан Гарос и на Вимблдон. – Мислам …

Актуелниот шампион нема дилеми кој ќе победи на УС Опен: Новак нема да ја пропушти шансата Read More »