НА ПИСТАТА НА АЕРОДРОМОТ НИКОЛА ТЕСЛА ВО БЕЛГРАД СЕ СЛУЧИ СУДИР! Сообраќајот веднаш е прекинат - Слободен печат

НА ПИСТАТА НА АЕРОДРОМОТ НИКОЛА ТЕСЛА ВО БЕЛГРАД СЕ СЛУЧИ СУДИР! Сообраќајот веднаш е прекинат

Цистерна која превезува гориво и камион кој носи кетеринг за авионите се судриле на пистата на белградскиот аеродром Никола Тесла.

Заради судирот се е во застој, а сообраќајот привремено е запрен.

Прочитајте и...  Змијанац: Општ пад на моралните и семејните вредности

Прочитај повеќе

Руски министер: Земји победници од Втората светска војна денес се соочуваат со неонацизам

Слободен Печат

Утврден текстот на Предлог – законот за заштита на личните податоци

Слободен печат

Усвоен извештајот до УНЕСКО за зачувување на природното и културното наследство во Охридскиот регион

Слободен печат

Брод со над 400 мигранти доби дозвола да се закотви во Италија

Слободен печат

Владата го прифати барањето за итна изградба на поликлиника во Општина Бутел

Слободен печат

Отстранет камп во Париз, евакуирани над 1.400 мигранти и бегалци

Слободен Печат

Остави Коментар

fourteen + 14 =

Прочитај повеќе

Нова власт- нови кандидати за амбасадори?!

Слободен печат

Жбогар: Се надеваме дека Законот за ЈО ќе биде донесен пред Собранието да се распушти

Слободен Печат

Марковиќ го повика српскиот поглаварот на СПЦ во Црна гора на дијалог

Слободен Печат

Земјотрес со јачина од 5.2 степени регистриран во Грција

Слободен печат

Македонското и грчкото малцинство во Албанија бара од Рама да објасни зошто не се донесени подзаконските акти за малцинствата

Слободен Печат

Град Скопје финансиски поддржа 237 проекти од областа на културата

Слободен печат