На македонските гранични премини нема подолги задржувања - Слободен печат

На македонските гранични премини нема подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Прочитај повеќе

Кинеската кобра најверојатно е извор на новиот корона вирус

Слободен печат

Пресуда против Македонија поради повреда на правата на осумгодишно дете со посебни потреби

Град Скопје бара нови помлади соработници за присилна наплата и заверка на документи

Слободен печат

Изадена најмалата монета во светот со ликот на Ајнштајн

Слободен печат

Најбогатата жена во Африка обвинета за проневера и перење на пари

Слободен печат

Украина на Германија ќе ѝ ја отстапи контролата врз железницата во период од десет години

Слободен печат

Остави Коментар

ten + 13 =

Прочитај повеќе

Пендаровски во Ерусалим со светските лидери

Слободен печат

Јовановски: Не сум експериментален глушец

Горан Наумовски

Американскиот министер за финансии: Ќе го земам во предвид мислењето на Грета кога ќе заврши соодветен факултет

Слободен печат

Анализа на ЕСИ: Земјите од Западен Балкан имаат ризик да ја повторат судбината на Турција – „никогаш да не влезат во Унијата”

Слободен печат

Да се излезе на марш и 8 Март да стане неработен ден

Слободен печат

Расте довербата за вложување во инвестициски фондови

МИА