Tag : сообраќајот

Вести Македонија

Затворен за сообраќај автопатот кон Штип

Автопатот кон Штип кај наплатната рампа Миладиновци е затворен за сообраќај, информираат од АМСМ. Прекинот на сообраќајот е поради вршење увид на сообраќајна незгода. ...
Вести Македонија

Сообраќајот се одвива непречено по наместа влажни коловози

МИА Агенција
Сообраќајот на државнита патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Вести Македонија

Сообраќајот умерен по претежно суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини, од македонска...
Вести Македонија

На Ѓавато намалена видливост поради магла

МИА Агенција
На планинскиот превој Ѓавато поради магла видливоста е намалена од 50 до 100 метри. На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни...
Вести Македонија

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Горан Наумовски
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. Снег врне на П.Шапка, Стража, Пресека и во Маврово. На одредени патни правци кои...
Вести Македонија

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

МИА Агенција
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,...
Вести Македонија

На македонските гранични премини нема подолги задржувања

МИА Агенција
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од...
Вести Македонија

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на регионалниот пат Струмица-Валандово

Слободен печат
Сообраќајот на регионалниот пат Струмица-Валандово, кај селото Костурино од 11 часот е во целосен прекин. Од Авто-мото сојузот посочуваат дека сообраќајот е во прекин поради...
Вести Скопје

Над 200 казнети возачи синоќа во Скопје

Слободен печат
Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа во периодот од 22:00 до 4:00 часот спроведе акциска контрола за откривање на...
Вести Македонија

На „Богородица“ се чека околу 30 минути

МИА Агенција
На граничниот премин Богородица, за излез од државата се чека околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез...