Моника Белучи: Многу сум среќна, како да се пожалам?

Моника Белучи ја краси насловната на „Ел“, преубава е и на 55 години.

Италијанската глумица Моника Белучи (55) во последно време е прилично активна. Во новото издание на француското списание „Ел“ ја краси насловната страница. Облечена е во трендовски костум во машки крој, во нејзината омилена боја – црната, а со потпис од омиелните креатори, Долче и Габана. Инаку, Белучи и оваа година е амбасадор на оваа луксузна модна марка.

Во интервјуто за „Ел“, Белучи зборува и за нејзиниот однос кон возраста, како и за нејзиниот став кон пластичните интервенции.

– Добро сум! Нема причина да се паничи! , започнува Моника Белучи, зборувајќи за нејзината возраст. -Помирена сум со тоа. Борбата против минливоста на времето е однапред изгубена, сепак, мислам дека имам добри гени и ги одржувам најдоброто што можам, со пилатес, со пливање …

Понатаму, во интервјуто Белучи зборува со емпатија за жените кои прават пластични операции:

-Сега имам многу други начини да живеам подобро на мојата возраст, но претпазлива сум, не ѝим судам на жените кои прават медицински интервенции и пластична хирургија. Луѓето се сурови, во смисла дека го напаѓаат правото на другите да го направат она што им е потребно за да се чувствуваат подобро.

Моника Белучи истакнува дека е задоволна од сè што успеала да изгради во животот.

-Многу сум среќна, како да се пожалам? Мојата работа ме исполнува, имам две убави ќерки! Јас сум производ на мојот сон од детството, тоа е многу важно, а не на изгледот што го имам или ќе го имам за десет години!

 

Прочитајте и...  „Дејли Мирор“ со контроверзно тврдење: Бијонсе и Соланж се мајка и ќерка, не се сестри!

Прочитај повеќе

Ана Николиќ на ќерката ѝ купи играчка од 200 евра, но таа заврши во други раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

Филип и Симона се македонските Блејк Шелтон и Гвен Стефани (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат

Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Слободен печат

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здружението „Тиииит!Инк“ објави повик за уметници, илустратор(к)и и дизајнер(к)и

Слободен печат

Во песната „Тек је 12 сати“ некој кажува „печена штрудла“: Слушнете и уверете се дали е така! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пет причини зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам!

Васко Спасоски

Шероун Стоун во бикини на 62 години: Вакво тело би посакала секоја жена на нејзини години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Каква маскара да одберете според формата на вашите трепки, еве ги препораките

Слободен печат

Мартин Вучиќ објави заедничка фотографија со Драган и напиша нешто што ќе ве растажи сите! (ФОТО)

Васко Спасоски