Модното парче кое секоја жена мора да го има: Совршено за минималистичкиот стил кој е во мода летово! (ФОТО)

Доказ дека престојот во изолација го промени погледот кон модата е се поголемата популарност на трендот кој никој не го очекуваше. Обични маици без ракави, налик на машка долна маица ги полудеа модните зависнички кои во деновите на криза го негуваат минималистичкиот стил на облекување.

View this post on Instagram

At home photographed by my love for @allure

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on

Обидете се сами да склопите комбинација со помош на ова модно парче и самите ќе ја сфатите моќтта на неговата трансформација. Ваквата обична бела маичка е совршен додаток за секој плакар, со оглед на тоа дека може безброј многу пати да се комбинира.

View this post on Instagram

Outfits from the past week 🖤

A post shared by Lizzy Hadfield (@shotfromthestreet) on

Преку ваквата маица може да додадете предимензионирано сако и да ги облечете омилените фармерки или панталони со висок струк, така што веднаш ќе добиете одлична модерна комбинација. Оваа маица изгледа одлично и со макси здолниште и сандали.

Трендсетерките ја обожаваат ова маица без никакви додатоци, бидејќи дава неверојатна доза на сексапил. Доколку се чувствувате доволно комотно – излезете и без градник слободно! Сигурни сме дека нема да сте единствените.

Доколку се уште го немате ова модно парче, време е да инвестирате во неколку вакви маици во различни бои. Тие се многу комотни и лесни за носење, совршено прилегаат на телото и се одлични за летните денови. Минималистичкиот стајлинг е во тренд!

Прочитајте и...  Меган Маркл прозборе за бруталното убиство на Џорџ Флојд: Сфатив дека единствено погрешно е ако не кажам ништо (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски