МОДЕН ДВОБОЈ: Кејт и Меган заедно на Вимблдон (ФОТО)

Британските војвотки Кејт и Меган се појавија заедно на престижниот тениски турнир Виблдон, а друштво им правеше и сестрата на Кејт, Пипа Мидлтон.

Трите дојдоа да го гледаат финалето меѓу Симона Халеп и Серена Вилијамс која и е пријателка на Меган, а доколку судиме според фотографиите тие уживаа во разговорот и насмевките.

Нормално, кога тие двете ќе се појават заедно веднаш се започнува со коментарите и анализите која е поголема „модна кралица“, а Кејт во оваа прилика си остана верна на својот стил.

Имено, таа облече зелен „Dolce and Gabbana” фустан со златни копчиња. Меган сепак се одлучи за бела кошула и плисирана сукња. Погледнете како изгледаа…

Прочитајте и...  Еве како изгледа денеска и со што се занимава Порториканката од „Деспасито“ (ФОТО)

Прочитај повеќе

Срцепарателното писмо на момчето кое мораше да го напушти своето куче (ФОТО)

Слободен печат

Раскопчана кошула без градник под неа: Дали ова е најпровокативната фотка на Анастасија Ражнатовиќ? (ФОТО)

Слободен печат

Ентони Хопкинс ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон!

Слободен печат

Ова е најжешката снимка од Карлеуша: Замеша со задникот, па силно го „плесна“ (ВИДОЕ)

Слободен печат

На прагот на 40-те исфрлете го ова од вашиот несесер!

Слободен печат

Вељко објави фотка од свадбата, а потоа следеше лавина коментари поради описот! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет + дваесет =

Прочитај повеќе

„Војната на клоновите“ е последниот подарок за фановите од Џорџ Лукас

Слободен печат

Најпознатата Албанка во среде Њујорк се прошета во проѕирна комбинација! (ФОТО)

Слободен печат

Колку кучиња гледате на сликата? Одличен тест за вашата ментална старост!

Слободен печат

Еве како изгледа денеска и со што се занимава Порториканката од „Деспасито“ (ФОТО)

Слободен печат

Вељко објави фотка од свадбата, а потоа следеа лавина коментари поради описот! (ФОТО)

Слободен печат

„Војната на клоновите“ е последниот подарок за фановите од Џорџ Лукас

Слободен печат