Младеновиќ: 1ТВ зема мебел од нас и не го плати

„Имавме договор со 1ТВ за компензација. Еднаш потпишавме договор на 296.000 денари. Тие дојдоа со возило и го земаа мебелот. Не знаевме за каде е мебелот. Летоска бев повикана од фотографии да го препознаам. Тоа и го сторив. Стануваше за земениот мебел кој и ден денес не е целосно платен“, изјави Лидија Младеновиќ директорка на Зона мебел и Џона текс.

– Вработени од салонот ми кажаа дека во продавница дошла девојка и оставила околу 2.750 евра како гаранција дека долгот ќе биде платен. Станува збор за земена аголна гарнитура, маса и две фотелји. За двата договора за мебелот на документите се потпиша Јасна Мандиќ. На двата договори таа се има потпишано со различни презимиња. Бидејќи се доцнеше со исплатата ние два пати испративме опомени до фирмата – нагласи сведокот Младеновиќ.

Прочитајте и...  (ВИДЕО) Филипче: Возачот на комбето во болничка изолација поради симптоми и кашлица

За мебелот кој бил земен во февруари 2019 година сведокот рече дека не поднеле тужба до телевизијата.

Прочитај повеќе

Коронавирусот пристигна и во Мексико

Слободен печат

Грчки власти: Границите на земјата се отпорни и безбедни

Слободен печат

Во Италија регистрирана 21 жртва од коронавирусот, 821 лица се заразени

Слободен печат

Укината забраната за камиони на патот Маврово – Дебар и на Стража

Марина Дамческа

МНТ и Театар Комедија ги одложија претставите до 6 март

Бела куќа: Медиумите со пишувањата за коронавирусот сакаат да му наштетат на Трамп

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЗО ја зголеми проценката за заканата од коронавирусот на највисоко ниво

Слободен печат

Режимот на Ким го ликвидирал првиот заболен од коронавирус во Северна Кореја

Слободен печат

Села: Коалицијата Беса – СДСМ не го максимализира албанскиот глас

Слободен печат

Лавров: Неопходна е соработка за деескалација на состојбата во Идлиб

МИА Агенција

Внимателно возете, снег на планинските превои Плетвар, Буково и Ѓавато

Марина Дамческа

Приведен 61-годишник кој пред три дена силуваше девојче во Тетово

Марина Дамческа