Tag : 1тв

Вести Македонија

Младеновиќ: 1ТВ зема мебел од нас и не го плати

Горан Наумовски
„Имавме договор со 1ТВ за компензација. Еднаш потпишавме договор на 296.000 денари. Тие дојдоа со возило и го земаа мебелот. Не знаевме за каде е...
Вести Македонија Слајдер

Јасна Мандиќ: Зад објавите на 1ТВ на Фејсбук и Инстрагам не стојат луѓето од телевизијата

Слободен печат
Јасна Мандиќ, која се уште се води како официјален директор на веќе згасната 1ТВ, реагира на објавите кои од минатата недела почнаа да се појавуваат...
Вести Македонија Слајдер

Наскоро на Фејсбук страната на 1ТВ ќе бидат откриени лицата кои стојат зад тивката ликвидација на Боки 13

Слободен печат
Нов статус осамна на Фејсбук страната на некогашната 1ТВ, во кој вели дека во наредните денови ќе ги откријат сите оние кои, стојат позади тивката...
Вести Македонија

АВМУ ја одзеде лиценцата на 1ТВ

Слободен печат
Агенција за медиумите на седница попладнево одлучи да се одземе лиценцата за емитување на 1ТВ телевизијата чиј неформален сопственик е првоосомничениот во предметот „Рекет“ Бојан...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пропадна продажбата на 1ТВ, се зголемиле долговите

Слободен печат
Телевизијата на Бојан Јовановски, 1ТВ, нема да добие нов газда. Пензионерот Богдан Дамјановски кој случил договор за купување на медиумот, по медиумските написи, сега за...
Вести Македонија

Додека хрватски пензионер размислува да ја купи 1ТВ, АВМУ крои план да и ја одземе лиценцата

Слободен печат
Агенцијата за медиуми води неколку постапки за 1ТВ, а некоја од тие може да резултира и со одземање на лиценцата за работа на медиумите, вели...
Вести Македонија

Богдан Дамјановски нов сопственик на „1ТВ“, ја доби без да плати (ФОТО)

Слободен печат
Скопјанецот Богдан Дамјановски е физичкото лице кој се легитимирал во Управата за јавни приходи како новиот сопственик на телевизијата „1ТВ“. Според ИРЛ,  се уште не...
Вести Македонија

Фирмите поврзани со Боки 13 затаиле данок над 20 милиони денари: Боки делел часовници и авионски карти, а и од притвор си купил мебел

Весна Дамчевска
Управата за јавни приходи (УЈП) ќе поднесе кривични пријави за затајување данок против невладината организација Меѓународен сојуз и Бојан Јовановски – Боки 13, против компанијата...
Вести Македонија

УЈП со кривични пријави за Меѓународен сојуз и за Томато

Слободен печат
УЈП подготвува  кривични пријави за Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски и за продукцијата „Томато“, каде беше сместена телевизијата „1ТВ“. Телевизијата на Јовановски му го префактурирала...
Еспресо Шоу биз

Водителот Стефан Лазаров од „Ексклузив“ направи трансфер во друга телевизија – дознајте каде (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот водител Стефан Лазаров кого јавноста го запозна како еден од домаќините на естрадниот магазин „Ексклузив“ на „1ТВ“, наскоро ќе имате прилика да го гледате...