„Мис Србија“ овој пат ја бакна косовската карта и пееше албански патриотски песни во емисија (ФОТО + ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

„Мис Србија“ овој пат ја бакна косовската карта и пееше албански патриотски песни во емисија (ФОТО + ВИДЕО)

Меѓу девојките од четириесет земји од светот беше и Ирена Јованка од Србија која се натпреварува на истата трка.

Оваа недела гости во емисијата „Во Косово шоу“ беа девојките кои се натпреваруваат за „Miss Fridom Kosova 2019“.

Меѓу девојките од четириесет земји од светот беше и Ирена Јованка од Србија која се натпреварува на истата трка.

Газета Експресс пренесува дека мис Ирена многу се поврзала со Косово. Таа почнала да ги учи и да ги пее косовските песни кои се познати како албански патриотски песни.

Ирена пеела во живо „Во Косово шоу“ и ја бакнала косовската карта која е изложена во емисијата, а исто така го направила и албанскиот орел.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close