мис србија Archives - Слободен печат

Tag : мис србија

Вести Регион

„Мис Србија“ овој пат ја бакна косовската карта и пееше албански патриотски песни во емисија (ФОТО + ВИДЕО)

Слободен печат
Оваа недела гости во емисијата „Во Косово шоу“ беа девојките кои се натпреваруваат за „Miss Fridom Kosova 2019“. Меѓу девојките од четириесет земји од светот...
Забава Магазин

„Мис Србија“ го направи двоглавиот орел, дознајте зошто (ВИДЕО)

Слободен печат
На еден настан каде што беше избранa „Мис слободата на светот“, учествуваа девојки од различни земји од регионот и пошироко. За време на посета на...