5 C
Скопје

Мира Фурлан починала од последици на вирусот Западен Нил

Тажната веста за смртта на актерката Мира Фурлан, која наводно починала во средата, на 20 јануари, а на нејзиниот твитер-профил беше објавена денеска, брзо се прошири низ целиот регион.

Како што пренесува Вечерњи лист, Фурлан веќе подолго време боледувала од вирусот Западен Нил кој ѝ го пренел заразен комарец.

Поради тешката болест, последните неколку месеци ги поминала во тешка состојба борејќи се за животот. Иако во болницата во САД ѝ била пружена најдобрата  лекарска помош и нега, за жал болеста била појака.

Почина актерката Мира Фурлан

Прочитајте и...  Објавена листата со пејачи кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите

Поврзани вести

Пандемијата е идеално време да се откажете од пушењето

Слободен Печат

Интервју со Хаџиевска: Државата не е подготвена да ги поддржи истражувачите

Јасмина Кантарџиева Димков

Натали Портман непрепознатлива во новата улога во филмот „Thor: Love and Thunder“

Слободен Печат

Д-р Рајчиќ: Сè додека нема вакцини за да стекнеме колективен имунитет, ќе мора да го зајакнуваме личниот  

Ј.К.Д

Поранешната сопруга на Безос се омажи за учител од Сиетл

Слободен Печат

Разликата помеѓу ковид-19 и сезонските алергии е во температурата

Слободен печат

Остави Коментар