Месечен хороскоп за февруари: Овните ќе го постигнат она што изгледало невозможно, а Скорпиите ги очекуваат бројни добивки

img alt
Што ни предвидуваат ѕвездите овој месец? Илустрација: СП. / Фото: NASA, RawPixel

Овен

Во февруари Овенот ќе може да покаже извонредна упорност и да го постигне она што изгледаше невозможно. Точно, на патот кон успехот понекогаш ќе биде тешко да се најде заеднички јазик со другите. Запомнете: целта не ги оправдува сите средства. Обидете се да избегнете конфликти. Втората половина од месецот ќе донесе решавање на важни прашања.Во исто време, можете да правите планови за иднината: вашите планови ќе се остварат и ќе ви дадат многу пријатни моменти. На љубовен план, Овенот го чека затишје. Емоциите нема да зовријат, а срцето ќе се намали од очекувањето на романтични авантури. Но, ова не е за долго. Крајот на февруари ветува неочекувано познанство кое може да прерасне во убава врска.

Бик

Февруари ќе биде полн со превирања кога се во прашање Биковите. Ќе ви биде тешко да избегнете расправии и кавги, а вие самите ќе бидете иницијатор за многу конфликти. Ако не се потрудите да ги разберете другите и да бидете толерантни, тоа може скапо да ве чини подоцна. До средината на месецот позитивните трендови ќе почнат да се интензивираат. Ќе имате среќа во сите ваши напори.Во овој период, активностите како што се преселување, основање семејство, купување недвижен имот ќе бидат успешни. Ѕвездите исто така ве поддржуваат на вашето патување. Можни се финансиски проблеми кон крајот на февруари. Најневнимателните претставници на вашиот знак може да наидат на ризични трансакции.

Близнаци

Ѕвездите велат дека февруари ќе биде многу богат за Близнаците. Многу ќе зависи од вашата самоконтрола. Со чување, можете да го постигнете посакуваниот резултат. Во првиот месец од есента, Близнаците ќе се сложуваат подобро од кога било со другите. Затоа, не одложувајте сериозни разговори. Сега ќе вроди со плод.Ќе добиете многу потребни информации кои ќе ви помогнат да одлучите за следните чекори. На крајот на месецот преземете иницијатива во врските. Вашиот избраник ќе се согласи на најлудите предлози. Други пријатни промени се веднаш зад аголот: февруари е вистинско време да го напуштите минатото и да зачекорите во иднината.

Рак

На Раковите ќе им биде тешко да се фокусираат на една работа. Ќе има толку многу интересни работи наоколу што нема да можете да ги запрете. Меѓутоа, ако се фатите за работа, ќе мора да ги исправите не само вашите сопствени, туку и грешките на другите. Во втората декада од месецот бидете повнимателни во финансиските работи. Проверете ги вашите трошоци: тие може да бидат многу повеќе од вашиот приход. Одложете ги големите купувања. На крајот на месецот, вашата сродна душа ќе ве поттикне значително да ги приспособите вашите планови за иднината. Обидете се да бидете реални и не зборувајте за туѓите фантазии. Не давајте непотребни ветувања, бидете искрени.

Лав

Лавовите ги очекува немирен, но сепак пријатен месец. Вашето главно чувство во февруари треба да биде интуицијата. Слушајте ја и вашите одлуки ќе испаднат точни. Во втората деценија од месецот Лавовите лесно ќе можат да најдат заеднички јазик со оние со кои долго време не се во врска. Искористете го ова време за да ги надминете тимските несогласувања и да воспоставите нови врски. Благодарение на вашата харизма, ќе можете да решавате многу прашања во неформално опкружување без да ги изнесете пред вашите шефови. На личен план засега нема промени. Вашите романтични ѕвезди беа одамна задоцнети. Но, февруари ќе биде одлично време за оние кои ќе одлучат да го променат својот имиџ или да ја ажурираат својата гардероба. Експериментите со изгледот ќе бидат успешни, а вие ќе бидете задоволни.

Девица

За Девиците февруари ветува многу во однос на новите почетоци. Ќе биде тешко, но интересно. Затоа, слободно преземајте нови проекти и случаи. Дури и ако на прв поглед не функционира, тогаш сè ќе оди без проблеми. Има едно предупредување – обидете се сами да донесувате одлуки. Затоа што има многу советници, а одговорноста за сработеното ќе падне на вас. Вистинскиот пат ќе биде поттикнат од вашето искуство и внатрешен глас. Во личниот живот ве очекуваат настани за кои долго време сонувавте. Односите со саканите, пријателите и сродните души ќе донесат само радост. Ќе можете да се одморите и на семејните собири.

Вага

Вагите во февруари ќе мора да направат сто работи истовремено. Ќе бидете привлечени кон минатото, фасцинирани од сегашноста и подготвени за иднината. Ѕвездите ве советуваат да си поставите цели: изберете што ви треба овде и сега. Откако ќе го разберете ова, тензијата ќе се намали и животот ќе стане многу полесен. Многумина од вас ќе имаат можност да се искачат на корпоративната скала овој месец. Во тоа ќе помогнат старите врски и луѓето од минатото. Не ги игнорирајте советите на новите познаници: тие ќе ви дадат можност да видите патека што не сте ја забележале поради сопственото слепило. Во принцип, месецот ќе биде многу успешен. Проблеми може да се појават само при склучување трансакции. Бидете внимателни кога купувате имот и потпишувате документи.

Скорпија

Февруари за Скорпиите ќе започне со помали настани. Долго време нема да разберете зошто тоа се случува токму сега и кај вас. Затоа, не игнорирајте што се случува. Дури и најнезначајната ситница може да порасне до космички размери. Време е за промена на кариерата. Февруари ќе ви даде избор: црно или бело, за или против, сега или никогаш. Сето ова време ќе ве следи сомнежот. Меѓутоа, откако ќе донесете одлука, можете лесно да ги отфрлите алтернативите. Финансиските работи на Скорпијата ќе се одвиваат без проблеми. Ѕвездите ветуваат добри понуди, неочекувани бонуси, па дури и добивки. Крајот на месецот ќе биде добар за претворање на вашето хоби во пари.

Стрелец

Најважните настани за Стрелецот ќе се случат на почетокот на февруари. Во остатокот од месецот или ќе жнеете награди или ќе решавате проблеми. Се зависи од вас. Ѕвездите предупредуваат дека одлуките ќе мора брзо да се донесат. Во исто време, тие мора да бидат внимателни и избалансирани. Среќата ќе биде на страната на силните. Вашите зборови и постапки ќе привлечат големо внимание. Нема сите да бидат воодушевени. За да спречите конфликт, не зборувајте премногу и не давајте избрзани ветувања. Крајот на февруари ќе биде релативно мирен. Ова време најдобро е да го поминете со саканите и пријателите, зацврстувајќи ги врските и обрнувајќи внимание на оние на кои им е потребно. Одвојте неколку дена за рекреација на отворено. Ова ќе ви ја врати силата за нови достигнувања.

Јарец

Ѕвездите на Јарците им советуваат да го напуштат брзањето и да бидат мирни за се што се случува. Само во овој случај, ќе излезе добар месец. Настаните ќе се променат премногу брзо, а ако се обидете да направите сè одеднаш, нема да постигнете ништо. Само застанете и почекајте. Ситуацијата ќе се подобри без ваше активно учество. Февруари му ветува на Јарецот интересни средби и судбоносни познанства. Дали тоа ќе биде љубов не е јасно, но започнатата врска може да стане силна и сигурна. За романтично наклонетите претставници на знакот, астролозите предвидуваат лесно флертување и пријатна забава. Во третата деценија од месецот можни се големи парични примања. Подобро е да ги инвестирате во големи набавки. Во спротивно, парите ќе ви се лизгаат низ прсти.

Водолија

Февруари за Водолиите ќе биде полн со изненадувања, пријатни и не толку пријатни. Од една страна, ќе има многу повеќе грижи отколку што мислевте. Нема да успеат сите случаи, а камоли да дојде до крај. Од друга страна, ќе бидете окупирани од разни настани, и со задоволство ќе брзате со текот на промените. Како и да е, февруари ќе донесе многу интересни средби, нови познанства и шанси за промени. Овој месец ќе ви биде доволно да размислите за нешто – а судбината ќе ви даде можност да го доживеете. Запомнете дека мислата прави чуда. Но, во исто време, бидете внимателни со желбите – тие имаат тенденција да се остварат. На крајот на месецот, вашата интуиција ќе ви помогне да изградите односи со луѓе со кои не сте можеле да контактирате долго време. Искористете го ова време за да стекнете нови пријатели.

Риби

Февруари носи предизвикувачки период, ќе мора повеќе да се посветите. Мрзеливоста и неподготвеноста да се покаже иницијатива се полни со големи загуби, и материјални и нематеријални. Напротив, активноста и иницијативата ќе вродат со плод.Во средината на месецот, Рибите можат да добијат многу необични понуди за соработка. Не брзајте да одбиете нова можност. Настаните може да испаднат исклучително ветувачки. Крајот на февруари ветува неочекувани трошоци. Тие можат да бидат поврзани со непланирани купувања или спонтани патувања.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот