Мерлин ќе ги забавува скопјани за Нова Година: Шилегов ја откри и цената (ВИДЕО)

На 75 дена до почетокот на новата година, Град Скопје одлучи да не ја крие ѕвездата на вечерта, за дочекот на 2020 година. Станува збор за една од најголемите регионални ѕвезди, Дино Мерлин.

Мерлин не го криеше задоволството што повторно после неколку години ќе има можност да ја забавува македонската публика која се надева ќе биде во голем број.

„Очекувам извонреден концерт, полн плоштад. Кога пеев во Сараево, на минус 20 степени, имаше 100.000 посетители. Во Скопје очекувам барем 50.000 гости на забавата“, рече Мерлин повикувајќи ги сите од сега да си планираат забава со него на 31 декември.

Гостувањето на Мерлин во Скопје Градот ќе го чини нула денари, рече Шилегов, не сакајќи да прецизира дали се работи за спонзорства, или пак можеби Мерлин ќе пее про боно.

Прочитајте и...  Косово со план за справување со коронавирусот

„Важно е дека Мерлин ќе не забавува за дочекот на Нова година, и дека тоа ќе биде за нула денари, друго не е важно, рече Шилегов.

 

Прочитај повеќе

Виена: Во ресторан се степале 50 членови на едно семејство, полцијата морала да бара засилување

Слободен печат

Јавноста бара оставка од водителот, кој победата на Сандерс во Невада ја спореди со напредувањето на нацистите во Европа

Слободен печат

Курти: Целиме кон организирање заеднички владини седници со Македонија и Црна Гора

Слободен печат

САД: Стапува на сила антиимигрантско правило засновано на застарен колонијален закон

Слободен печат

Несекојдневни слики од Јужна Кореја: Илјадници луѓе чекаат ред за да купат маски (ВИДЕО)

Слободен печат

Куќата во која пораснал Доналд Трамп повторно на продажба – цената непозната (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 4 =

Прочитај повеќе

Уапсен капетанот на авионот што се распадна на три дела во Истанбул

Слободен печат

Словенија е подготвена да ги затвори границите ако се зголеми ризикот од коронавирусот

Слободен печат

Белата куќа ќе побара дополнителни пари од Конгресот за борба со коронавирусот

Слободен печат

ХИВ позтивни жени во Јужноафриканската Република биле стерилизирани без нивна согласност

МИА Агенција

Исламски џихад го прекина огнот со Израел

Слободен печат

Кинескиот амбасадор во Москва тврди: Кина има вакцина за новиот коронавирус

МИА Агенција