Tag : нова година

Забава Магазин

Адел е кралица! Погледнете колкав бакшиш му оставила на келнерот за Нова Година (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Адел заедно со своите пријатели Нова година ја прослави на Карибите. Друштво на познатата пејачка и правеа, пејачот Хари Стајлс и водителот Џејмс Корден,...
Еспресо Шоу биз

„Дрво пијан“: Пејачот на „Прљаво казалиште“ е хит на интернет, но вистината е оваа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Овие денови на интернет се појави снимка која стана вирална. Имено, на дочекот на Новата година во Загреб настапуваше познатата група „Прљаво казалиште“, а пејачот...
Забава Магазин

Ќерката на Здравко Чолиќ воодушевила со изгледот за Нова година: Пристојна, а преубава! (ФОТО)

Васко Спасоски
Повозрасната ќерка на Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ (18), привлекува големо внимание со својата убавина, па следбениците на Инстаграм секојдневно ја опсипуваат со комплименти. Јасно се...
Еспресо

Кендал Џенер ја прослави Новата година со поранешното момче! (ФОТО)

Слободен Печат
Кендал Џенер (24), една од сестрите Кардашијан-Џенер, новогодишната ноќ ја помина со поранешното момче, НБА ѕвездата Бен Симонс (23) во Филиделфија. Некогашниот пар е виден...
Вести Македонија Слајдер

Боки 13: Среќна ви Нова година, да сте живи и здрави

Слободен печат
Бојан Јовановски, првообвинет во случајот „Рекет“ денеска видно весел им се обрати на новинарите и јавноста кои го пратат овој случај: – Среќна ви Нова...
Вести Свет Слајдер

Една жртва во текот на новогодишната ноќ во Италија, над 200 лица повредени од петарди

Слободен печат
Во Италија во новогодишната ноќ едно лице загина, а повеќе од 200 луѓе се повредени од петарди од кои 11 се здобиле со сериозни повреди,...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Ако синоќа сте претерале со славење, нема да ја избегнете главоболката: Еве како најлесно да се справите со мамурклакот

Слободен печат
Кога ќе се разбудите и имате чувство дека главата ќе ви експлодира, прво треба да внесете витамини и минерали кои ќе ви помогнат во исфрлање...
Вести Магазин Слајдер

Жители на едно шпанско село слават Нова година на пладне затоа што не сакаат да бидат будни до полноќ

Слободен печат
Жителите на малото село Виљар де Корнеха во Шпанија влегоа во новата деценија вчера на пладне, наместо на полноќ. Причината не е во тоа што...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Илјадници граѓани 2020 ја дочекаа на плоштад „Македонија“ со песните на Дино Мерлин

Двочасновна забава на присутните на плоштад „Македонија“ синоќа им приреди балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин. Плоштадот беше претесен да ги собере илјадниците граѓани од земјава...
Вести Македонија Слајдер

Амбасадорката Брнс со честитка до граѓаните на Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат
Новогодишна честитка и обраќање на американската амбасадорка Кејт Брнс до граѓаните на Северна Македонија. Таа во своето обраќање на осврнува на најзначајните моменти за земјава во...