Меланија Трамп ги знае сите правила на добриот стил: Комбинацијата од овие две бои е полн погодок! (ФОТО) - Слободен печат

Меланија Трамп ги знае сите правила на добриот стил: Комбинацијата од овие две бои е полн погодок! (ФОТО)

Меланија уште еднаш демонстрираше како изгледа совршено стилски усогласена комбинација

Првата дама била во посета на една клиника каде се дружела со мали деца, а за таа прилика уште еднаш избрала феноменален стајлинг. Мора да признаеме дека ништо помалку не ни очекувавме од неа.

Овој стајлинг на Меланија е совршен за деловната комбинација или некоја слична прилика. Благодарение на овогодишната најпопуларна боја таа ја збогати „строгоста“ која деловниот аутфит ја поседува.

Модните експерти велат дека спојот на кафена и минт боја, томку како што ги искомбинира и Меланија, се победничка комбинација.

Стајлингот го направи интересен со ременот во нешто посветла нијанса на кафена боја. Овој аксесоар е феноменален бидејќи ја нагласува половината и фигурата ја прави поскладна.

Дали на вас ви се допаѓа комбинацијата од овие две бои?

Прочитај повеќе

Поради фотографијата на која покажала премногу ги изгубила следбениците на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Шок на сцена! Пејач почина на неговиот настап: „Прекина со свирење, се извини и ја спушти главата“… (ФОТО)

Слободен печат

Рита Ора нема милост: Ги полуде фановите со последните фотографии – позира во проѕирна маичка под која нема ништо! (ФОТО)

Слободен печат

Нашата Ана Марија од Скопје зачекори на модната писта на „Guess“ во Лугано (ФОТО)

Слободен печат

Уловен во прељуба: Реакцијата на овој маж кога ќе сфати дека го снимаат е бесценета (ВИДЕО)

Слободен печат

Зарем е можно вака да изгледа: Први фотки на Камерон Дијаз по породувањето (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

five × five =

Прочитај повеќе

Одри Хепберн почина на денешен ден во 1993 година

Слободен печат

Јелена Карлеуша снима дует со трансвестит од Јужна Америка: Се вика Пабло и велат дека има подобар задник од 90 отсто од жените!

Слободен печат

Младата актерка воодушеви со невообичаената модна комбинација! (ФОТО)

Слободен печат

„Животот ми се промени…“: Пејачката Елена Миленковска се повлекува од натпреварување во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен печат

На денешен ден починал еден од најголемите југословенски писатели Бранислав Нушиќ!

Слободен печат

Ова се најчестите причини зошто жените се одљубуваат!

Слободен печат