Медведев: УС Опен е шега, така? Видовме што се случи со Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Рускиот тенисер Данил Медведев се најде во центарот на бизарен инцидент на УС Опен откако беше лут кон судијата, бидејќи не му беше дозволен „челенџ“ во текот на полуфиналниот меч против Доминик Тим.

Медведев кон средината на вторито сет бараше „челенџ“ на својот сервис, но не го доби, со објаснување дека доцна го побарал. Тој гем Тим го освои и поведе со 4:2, а потоа и првиот сет го заврши во своја корист.

Барав „челенџ“ на време – рече Медведев, а потоа премина на другата страна на мрежата за да покаже каде удри топката.

Со оглед на тоа што преминувањето преку мрежата не е според правилата, Медведев доби опомена од страна на судијата кој не му дозволи „челенџ“.

Прочитајте и...  Без Борко и Георгиевски против Финска и Швајцарија!

Медведев се обрати и до супервизорот и официјалните лица кои седеа настрана и потоа саркастично коментираше рускиот тенисер, потсетувајќи и на дисквалификацијата која му се случи на Новак Ѓоковиќ.

– УС Опен е шега, така? Видовме што се случи во четвртото коло. А, се извинувам. Мислам дека убив некого! Се извинувам, лошо беше што ја преминав мрежата. Моето искрено извинување. О, Боже, искрено извинување, дали е сè во ред сега?! – се зборовите на Медведев.

Зверев и Тим во финалето на УС Опен (ВИДЕО)

Поврзани вести

Гигс: На првата средба со тренерот добив тупаница во стомак

Слободен печат

Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Слободен печат

Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Слободен печат

Фановите тераат сеир со Мората по поништените три гола (ФОТО)

Слободен печат

Урнебесен одговор на италијански лекар на коментарот на Роналдо за коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Почина една од најголемите легенди на Динамо Загреб, Славен Замбата

Слободен печат

Остави Коментар