Зверев и Тим во финалето на УС Опен (ВИДЕО)

Доминик Тим и Александер Зверев ќе играат годинава за трофејот на грен слем турнирот во Њујорк (САД), УС Опен. Тим до финалето стигна после три сета и голема борба со Русинот Данил Медведев, откако два сета доби во тај-брејк. Конечниот резултат е 6:2, 7:6 (7) и 7:6 (5). Многу поголема … Продолжи со читање Зверев и Тим во финалето на УС Опен (ВИДЕО)