• Данил Медведев

ВИДЕО: Класата е вечна, Вавринка го елиминираше Медведев на турнирот во Мец

Станислас Вавринка, моментално 284 играч во светот, направи огромно изненадување во мечот од второто коло на АТП турнирот во Мец (Франција), откако со резултат 2-1 беше подобар од Данил Медведев. Швајцарецот кој има 37 години славеше во сетови 6:4, 6:7 (7), 6:3 по два часа и 24 минути. Следен ривал на трикратниот грен слем шампион …

ВИДЕО: Класата е вечна, Вавринка го елиминираше Медведев на турнирот во Мец Read More »