24.8 C
Скопје

Tag : Данил Медведев

Останатo Спорт

Ролан Гарос: Циципас го „прегази“ Медведев, Гркот за финале против Зверев!

Слободен печат
Позната е првата полуфинална двојка кај мажите на грен слем турнирот во Париз (Франција), Александер Зверев ќе ги одмери силите против Стефанос Циципас. Германецот Зверев...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Вилијамс елиминирана, Медведев закажа дуел со Циципас

Слободен печат
Денеска во женска конкуренција тенисерката од Казахстан, Елена Рибакина ја оствари можеби нејзината најголема победа во кариерата совладувајќи ја Серена Вилијамс во четвртото коло на...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Циципас со пресврт до осминафиналето

Слободен печат
Петтиот носител Стефанос Циципас обезбеди пласман во осминафиналето на Ролан Гарос откако во последниот меч од денешната програма во четири сета го победи Американецот Џон...
Останатo Спорт

Ништо од ново изненадување на Ролан Гарос, Медведев загуби сет, па надмоќно се пласира во третото коло

Слободен печат
Вториот носител на Ролан Гарос, Данил Медведев обезбеди пласман во третото коло откако со 3:1 по сетови и тоа со 3:6,6:1,6:3,6:4  го победи Американецот Томи...
Останатo Спорт

Тениски „бум“: Ѓоковиќ надмина уште еден рекорд, а Рафа падна на АТП листата!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ и натаму е водечки на АТП листата, денеска српскиот тениски ас је започна 320 недела на тронот. Така, после рекордот на Рожер Федерер,...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ја дозна најдобрата можна вест пред „Ролан Гарос“

Слободен печат
Кристиан Гарин денеска го елиминираше Русинот Данил Медведев на Мастерс турнирот во Мадрид со победа од 2:1 (6:4, 6:7, 6:1). После овој триумф на Чилеанецот...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ може да го загуби првото место на АТП листата

Слободен печат
Српскиот ас и натаму е најдобар тенисер на светот, но во еден навистина многу екстремен случај би можел да ја загуби првата позиција на АТП-листата...
Останатo Спорт

Данил Медведев позитивен на корона, не игра во Монте Карло

Слободен печат
Откако вчера беше позитивен на коронавирус, вториот светски рекетм Данил Медведев ќе го пропушти Мастерсот во Монте Карло. Ова го соопштија АТП и организаторот на...
Останатo Спорт

Новак може и 400 недели да биде најдобар, неговите и рекордите на Надал и Федерер нема да бидат соборени 100 години

Слободен печат
Изминатиот понеделник беше историски за Новак Ѓоковиќ кој ја започнаа 311. недела на врвот на АТП ранг листата, а наредниот понеделник ќе биде историски и...
Останатo Спорт

После рекордот на Ѓоковиќ, паѓа уште еден кој ќе го промени светскиот тенис!

Слободен печат
Рускиот тенисер Данил Медведев ја задржа оваа недела (кога Новак Ѓоковиќ ја започна својата 311 недела на врвот), третата позиција на најновата АТП листата, но...