Мажи ова е првата работа која жените ја забележуваат кај вас и нема шанси да им се провлече!

Станува збор за нешто што никако не можете да го сокриете…

Која е првата работа која една жена ќе ја забележи кај мажот? Дали се тоа очите, прстите или неговите чевли?

Ништо од наведеното!

Резултатите од британската страница за запознавање Match.com покажува дека и мажите и жените прво ја гледаат оваа работа при запознавањето – НАСМЕВКАТА!

Дури 71 процент од жените изјавиле дека првата работа која ја забележуваат кај еден маж е неговата насмевка, а дури 58 проценти од мажите на прво место исто така ја издвоиле насмевката.

– Грижата за забите е добар показател на здравјето. Здравјето на забите не е само работа на чистотата, станува збор и за почитување на себе и се околу нас – истакна Хелен Фишер, авторка на студијата.

Прочитајте и...  После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Резултатите исто така покажаа дека важен фактор за привлечноста има и комбинацијата од факторите – коса, нокти, тетоважи и чувства.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат