Мажи ова е првата работа која жените ја забележуваат кај вас и нема шанси да им се провлече! – Слободен печат
ЕспресоСекс

Мажи ова е првата работа која жените ја забележуваат кај вас и нема шанси да им се провлече!

Истражувањето покажува дека и мажите и жените прво ја гледаат оваа работа при запознавањето.

Станува збор за нешто што никако не можете да го сокриете…

Која е првата работа која една жена ќе ја забележи кај мажот? Дали се тоа очите, прстите или неговите чевли?

Ништо од наведеното!

Резултатите од британската страница за запознавање Match.com покажува дека и мажите и жените прво ја гледаат оваа работа при запознавањето – НАСМЕВКАТА!

Дури 71 процент од жените изјавиле дека првата работа која ја забележуваат кај еден маж е неговата насмевка, а дури 58 проценти од мажите на прво место исто така ја издвоиле насмевката.

– Грижата за забите е добар показател на здравјето. Здравјето на забите не е само работа на чистотата, станува збор и за почитување на себе и се околу нас – истакна Хелен Фишер, авторка на студијата.

Резултатите исто така покажаа дека важен фактор за привлечноста има и комбинацијата од факторите – коса, нокти, тетоважи и чувства.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close