Малечката принцеза веќе доби свој прекар во училиштето (ФОТО)

Принцезата Шарлот минатата недела за првпат тргна во училиште, а на првиот ден од наставата таа пристигна во друштво на родителите и постариот брат Џорџ.

Возбудената принцеза Шарлот тргна во училиште, а ја испратија родителите Вилијам и Кејт. Иако во училишните клупи е само неколку денови, изгледа дека четиригодишната принцеза веќе добила два прекари од страна на своите соученици.

профимедиа

Имено, некои ја викаат Лоти, додека поиновативните деца ја нарекле „Принцеза воин“. Според изјавите на изворот, вториот прекар одговара на карактерот на Шарлот бидејќи таа е многу темпераментна и сака да заповеда.

профимедиа

Шарлот е второто дете на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, а родена е на 2 мај 2015 година.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат