Луис Суарез трагичар, Перу за финале против Чиле! (ВИДЕО)

На крајот после регуларните 90 минути немаше погодоци, па одлучуваа пеналите каде што посреќни беа фудбалерите на Перу.

Во текот на мечот три гола на Уругвајците им беа понишните поради офсајд позиција.

Уште во првата серија трагичар во селекцијата на Уругвај, беше ѕвездата на Барселона, Луис Суарез.

https://twitter.com/SwypeSports/status/1145079570586058753

https://twitter.com/SportCentre8/status/1145079193480257536

До крајот сите беа прецизни на двете страни, но токму поради нереализираниот удар на Суарез од белата точка, со конечни 5:4 Перу се пласираше во полуфиналето.

За пласман во големото финале на „Копа Америка“, Перу ќе игра против селекцијата на Чиле кој претходно со истиот резултат 5:4 на пенали ја елиминираше Колумбија.

Во втората полуфинална пресметка ќе се сретнат можеби и најголемите фаворити за титулата, домаќинот Бразил против Аргентина.

Прочитајте и...  Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Антиќ: Ќе помогнам колку што можам МЗТ да се врати во АБА лигата!

Слободен печат

Хронометар атлетска трка со мерки за заштита од коронавирус

Слободен печат

РК Вардар со ново име, Михајловски генерален менаџер на „црвено-црните“

Слободен печат

Гвардиола за 50 милиони евра купува фудбалер од Милан!?

Слободен печат

Три руски гиганти во трка за потписот на Адеми!?

Слободен печат

„Златниот“ гол на Чупиќ за прва европска титула на Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбалот во Италија се враќа со мечот Јувентус-Милан!?

Слободен печат

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат