• Копа Америка

ВИДЕО | Ретко кога Меси бил таков: Објавена снимка од неговиот говор пред финалето на Копа Америка

Во 2021 година Лионел Меси стигна до својот прв голем трофеј со репрезентацијата на Аргентина, „гауочисте“ таа година го освоија трофејот откако во финалето го победија Бразил. Претходно Агуеро, Ди Марија, Паредес и други фудбалери од репрезентацијата раскажуваа дека не го виделе Меси толку посветен и фокусиран како пред тоа финале од Копа Америка во …

ВИДЕО | Ретко кога Меси бил таков: Објавена снимка од неговиот говор пред финалето на Копа Америка Read More »