Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

принтскрин/фејсбук

Водителката, пејачка, а и една од најпознатите инфлуенсерки Лила Филиповска, по реакцијата на работниците во зоолошката градина дека скопските инфлуенсерки кога доаѓаат во посета на животните имаат навистина чудни барања, реши да се фати за работа и да го докаже спротивното.

Таа се одлучи да даде свој придонес и да им помогне на работниците во зоолошката. Погледнете како изгледаше нејзиното волонтирање…

принтскрин/фејсбук

Но сепак, откако заврши со работата, сепак се одлучи и да направи неколку фотки и видео со жирафите.

View this post on Instagram

Запознајте ги моите нови другари Каспер и Тобого ❤️ Питоми, симпатични и секогаш расположени за сликање . И НЕ немојте да им носите храна од дома, се си имаат тука . Скопската Зоолошка градина навистина одлично се грижи за своите миленици така што ваше е само да дојдете и да уживате и да не ги вознемирувате ❤️ Наскоро целиот материјал што го снимивме денес и огромно БЛАГОДАРАМ на @tina_micko која ни овозможи вакво дружење и на директорот @monaco___gg ❤️

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

Видео на денот