Tag : скопските

Ви Препорачуваме Хроника

Секој трет ден умира по едно лице во сообраќајна незгода

Горан Наумовски
Скопје, Битола, Велес и Кумановo се четирите најопасни градови во Македонија, каде според долгогодишните полициски анализи се случиле низа сообраќајни несреќи во кои имало најмногу...
Вести Македонија Слајдер

Скопските судии не се плашат од коронавирусот

Горан Наумовски
Коронавирусот не ги одложи судските рочишта во двата најголеми судови во државава Основниот суд Скопје 1 познат како Кривичен суд и Скопје 2, односно Граѓанскиот...
Еспресо Шоу биз

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Слободен печат
Водителката, пејачка, а и една од најпознатите инфлуенсерки Лила Филиповска, по реакцијата на работниците во зоолошката градина дека скопските инфлуенсерки кога доаѓаат во посета на...