1 C
Скопје

Tag : одлучи

Магазин Магазин слајдер Сцена

Судот одлучи: Бившиот на Софија Вергара не смее да ги користи нивните замрзнати ембриони

Слободен печат
Софија Вергара победи во судската битка со поранешното момче Ник Лоеб… Пресудата пристигна по повеќегодишното судење, а спорот настана околу двата замрзнати оплодени ембриони кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Судот одлучи: Жртвите на Вајнстин ќе добијат 17 милиони долари отштета

Слободен печат
Американскиот стечаен судија донесе одлука компанијата на филмскиот могул Харви Вајнстин да им исплати 17 милиони долари отштета на жените, жртви на неговото сексуално насилство....
Магазин Магазин слајдер Сцена

69 години чека да стане крал, а сега одлучи дека е доста – Принцот Чарлс и Камила планираат да се преселат!

Слободен печат
Принцот Чарлс е неславен рекордер. За неговиот живот, во историјата ќе се учи како за принц со најдолг стаж. Неговата мајка, кралицата Елизабета Втора, која...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Судот одлучи: Со милионите на Бритни Спирс ќе управува нејзината помала сестра

Слободен печат
Глумицата Џејми Лин Спирс го презеде управувањето со мултимилионското богатство на својата далеку попозната постара сестра Бритни. Се работи за парични средства во износ од...
Жена Магазин Магазин слајдер

Од 1986-та година носи иста фризура и облека: Сега се одлучи да го промени тоа и погледнете како изгледа! (ВИДЕО)

Еспресо
Нејзината ќерка ја наговорила таа малку да го промени имиџот… Кајла поради својата мајка Кети се јавила во американската ТВ емисија „The Rachel Ray Show”....
Еспресо Шоу биз

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Слободен печат
Водителката, пејачка, а и една од најпознатите инфлуенсерки Лила Филиповска, по реакцијата на работниците во зоолошката градина дека скопските инфлуенсерки кога доаѓаат во посета на...