15 C
Скопје

Tag : одлучи

Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Жената со најдолги нокти во светот одлучи да ги исече за првпат по 30 години

Слободен печат
Ајана Вилијамс за првпат по 30 години одлучи конечно да ги исече своите нокти… Таа во 2017 година го постави Гинисовиот светски рекорд за најдолги...
Хроника

Судот одлучи: Беливук останува во притвор

Судијата на претходната постапка денеска му го продолжи притворот на Вељко Беливук, Марко Миjковиќ и на група од дваесетина лица кои се осомничени за тешки...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

МРТ одлучи: Гарванлиев останува македонски претставник на Евросонг 2021

Слободен печат
Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата земја на Евросонг и во тоа нема ништо спорно, одлучи денес Комисијата за одговорност од македонската радио телевизија. Од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Судот одлучи: Бившиот на Софија Вергара не смее да ги користи нивните замрзнати ембриони

Слободен печат
Софија Вергара победи во судската битка со поранешното момче Ник Лоеб… Пресудата пристигна по повеќегодишното судење, а спорот настана околу двата замрзнати оплодени ембриони кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Судот одлучи: Жртвите на Вајнстин ќе добијат 17 милиони долари отштета

Слободен печат
Американскиот стечаен судија донесе одлука компанијата на филмскиот могул Харви Вајнстин да им исплати 17 милиони долари отштета на жените, жртви на неговото сексуално насилство....
Магазин Магазин слајдер Сцена

69 години чека да стане крал, а сега одлучи дека е доста – Принцот Чарлс и Камила планираат да се преселат!

Слободен печат
Принцот Чарлс е неславен рекордер. За неговиот живот, во историјата ќе се учи како за принц со најдолг стаж. Неговата мајка, кралицата Елизабета Втора, која...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Судот одлучи: Со милионите на Бритни Спирс ќе управува нејзината помала сестра

Слободен печат
Глумицата Џејми Лин Спирс го презеде управувањето со мултимилионското богатство на својата далеку попозната постара сестра Бритни. Се работи за парични средства во износ од...
Жена Магазин Магазин слајдер

Од 1986-та година носи иста фризура и облека: Сега се одлучи да го промени тоа и погледнете како изгледа! (ВИДЕО)

Еспресо
Нејзината ќерка ја наговорила таа малку да го промени имиџот… Кајла поради својата мајка Кети се јавила во американската ТВ емисија „The Rachel Ray Show”....
Еспресо Шоу биз

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Слободен печат
Водителката, пејачка, а и една од најпознатите инфлуенсерки Лила Филиповска, по реакцијата на работниците во зоолошката градина дека скопските инфлуенсерки кога доаѓаат во посета на...