18.8 C
Скопје

Tag : зоолошката

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО | Огромен питон слободно си се шетал во зоолошката градина во Белград

Слободен печат
Снимка од огромен бурмански питон кој слободно се шетал по тревникот на зоолошката градина во Белград шокирал денеска многу корисници на социјалните мрежи. На краткото...
Вести Скопје

Зоолошката градина од утре повторно отворена за посетители

МИА Агенција
Посетителите од утре повторно ќе можат да се дружат и да уживаат со животните во Зоолошката градина во Скопје. Зоолошка градина Скопје ќе биде отворена...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Добредојде Брауни – Зоолошката градина збогатена со нов жител! (ФОТО)

Слободен печат
Скопската зоолошка градина е збогатена со уште еден нов член – еленчето Брауни, соопштија оттаму. „После повеќе од 10 години, во ЗОО Скопје се роди...
Еспресо Шоу биз

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Слободен печат
Водителката, пејачка, а и една од најпознатите инфлуенсерки Лила Филиповска, по реакцијата на работниците во зоолошката градина дека скопските инфлуенсерки кога доаѓаат во посета на...
Вести Забава Магазин Скопје

Што им порачаа од зоолошката на нашите инфлуенсерки? Не, не може да се сликате легнати до тигарот во тигреста купаќа!

Слободен печат
Сакале да направат добра фотографија па посакале нешто невозможно. Во целиот список со барања навистина затекнавме смели, да не речеме „смешни“ барања. Заслужено добија цел...