„Кралевите“ заинтересирани за ветеранот Скола

Ветеранот Луис Скола на неодамна завршеното Светско првенство во Кина, покажа дека и со 39 години се уште е меѓу најдобрите кошаркари на денешницата. Тој беше лидер на аргентинската репрезентација која на крајот го освои второто место откако загуби во финалето од Шпанија.

Токму одличните игри на Мундобаскетот во Кина беа препорака за претседателот на кошаркарската секција на Реал Мадрид, Хуан Карлос Санчез да започне преговори за ангажман на одличниот Аргентинец.

Скола е дамнешна желба на „кралевите“, тие пред пет години се обидоа да го ангажираат но трансферот не се реализира бидејќи Аргентинецот не сакаше да игра за друг клуб во Шпанија освен Басконија во која мина девет сезони. Освен од Реал Мадрид, 39-годишниот Скола има понуди и од неколку кинески екипи кои не жалат пари за да го задржат Аргентинецот во нивниот шампионат. Но, во Реал Мадрид се надеваат дека тројцата Аргентинци, Кампацо, Лапровитола и Дек ќе го натераат ветеранот да стане „крал“.

Прочитајте и...  Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Прочитај повеќе

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат