Кличко го тренира Холифилд за борбата против Тајсон! (ВИДЕО)

Се планираат три борби од егзибициски и хуманитарен карактер, а сиот приход ќе биде наменет за бездомниците и луѓето кои страдаат од зависност од дрога.

Како што од претходно се предвидува, иако нема никаква официјална потврда, можна е нова борба помеѓу боксерските великани Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд.

Поранешниот боксерски шампион, Холифилд се подготвува сериозно за потенцијалниот трет меѓусебен дуел против „Железниот Мајк“.

Тајсон (53) веќе неколку пати објавува видео записи од неговите страшни тренинзи, но и Холифилд (57) има што да каже.

На тренинзите Холифилд го повика и славниот Владимир Кличко кој му помага во подготовките.

Се планираат три борби од егзибициски и хуманитарен карактер, а сиот приход ќе биде наменет за бездомниците и луѓето кои страдаат од зависност од дрога.

Прочитајте и...  Беше пред ривалот, застана и го пушти да ја освои бронзата! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Успешен старт на „граѓаните“, Астон Вила го казни Шефилд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Златан како „вино“: Ибракадабра шоу против Болоња! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со нови 400 бодови пред „Ролан Гарос“ и прво место на крајот од 2020!

Слободен печат

Митревски прогласен за МВП, 20 одбрани во триумфот на Порто!

Слободен печат

Мурињо верува во брзо враќање на Бејл (ВИДЕО)

Слободен печат

Титула за нов рекорд: Ѓоковиќ испиша историја во Рим! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Изненадени „црвено-црните“: Одлуката на ЕХФ донесена без консултација со Вардар!

Слободен печат

Беше пред ривалот, застана и го пушти да ја освои бронзата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Невил: Не се освојува титула со Мегваер и Линделоф!

Слободен печат

Учесник во групите на Лига Европа го промовираше Руфати

Слободен печат

Халеп со прва титула во „вечниот“ град, Плишкова го предаде мечот (ВИДЕО)

Слободен печат

Мората на позајмица, а Суарез пред трансфер во Атлетико!?

Слободен печат