Кемба Вокер има 140 милиони причини да се пресели ви Бостон

Кемба Вокер во текот на денешниот ден кога ќе се отвори трансфер пазарот, ќе потпише максимален договор со Бостон селтикс. Кошаркарот кој од 2011 година е член на Шарлот хорнетс, со Бостон ќе потпише четиригодишен договор за кој ќе добие 141 милион долари, јавуваат бројни новинари од САД.

Вокер во текот на денешниот ден ќе отпатува во Бостон за да го потпише договорот кој ќе биде официјализиран по 18 часот, кога се отвора трансфер пазарот во НБА лигата.

Одличниот плејмејкер во најтрофејниот клуб во НБА лигата ќе биде замена за ол стар бекот, Кајри Ирвинг кој има идентична понуда како и Вокер, 141 милиони долари за четири сезони од Бруклин нетс и се очекува да ја прифати.

Прочитајте и...  Гвардиола за 50 милиони евра купува фудбалер од Милан!?

Кемба Вокер минатата сезона во дресот на Шарлот постигнуваше просечно 25.6 поени, 4.4 скокови и 5.9 асистенции по натпревар.

Прочитај повеќе

Антиќ: Ќе помогнам колку што можам МЗТ да се врати во АБА лигата!

Слободен печат

Хронометар атлетска трка со мерки за заштита од коронавирус

Слободен печат

РК Вардар со ново име, Михајловски генерален менаџер на „црвено-црните“

Слободен печат

Гвардиола за 50 милиони евра купува фудбалер од Милан!?

Слободен печат

Три руски гиганти во трка за потписот на Адеми!?

Слободен печат

„Златниот“ гол на Чупиќ за прва европска титула на Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбалот во Италија се враќа со мечот Јувентус-Милан!?

Слободен печат

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат