1 C
Скопје

Tag : кемба вокер

Кошарка Спорт

Турција им ја подари победата на Американците во трилер завршница (ВИДЕО)

Слободен печат
Денешниот кошаркарски ден на Светското првенство беше полн со изненадувања и неизвесни натпревари, прво Германија беше шокирана од Доминиканска република, потоа Бразил во трилер завршница...
Кошарка Спорт

Американците не трпат потценувања: Не сме дојдени од улица

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на САД не личи на себе откако дури 19 кошаркари го откажаа настапот на Светското првенство во Кина кое започнува на 31 август....
Кошарка Спорт

Кемба Вокер има 140 милиони причини да се пресели ви Бостон

Слободен печат
Кемба Вокер во текот на денешниот ден кога ќе се отвори трансфер пазарот, ќе потпише максимален договор со Бостон селтикс. Кошаркарот кој од 2011 година...
Кошарка Спорт

Бостон си најде замена за Ирвинг

Слободен печат
Преодниот рок во НБА лигата започнува во недела, а екипата на Бостон селтикс е фаворит за ангажирање на ол стар бекот на Шарлот, Кемба Вокер....