Ќе биде исполнета последната желба на Исидора Бјелица! (ФОТО)

Српската пејачка Зорана Павиќ со тешко срце се прости од нејзината пријателка Исидора Бјелица која почина од карцином, а по поминувањето на 40 дена од нејзината смрт,  нејзината пријателка Зорана одлучи да и ја исполни последната желба и да направи забава.

Самата Бјелица пред смртта побарала од Зорана да организира забава, а сега Павиќ ќе и ја исполни последната желба, па така организира прослава за блиските пријатели и соработници која ќе одржи викендов на еден имот надвор од Белград.

 

View this post on Instagram

 

🎥🎬💗..prilog..Beograd 🌍

A post shared by Zorana Pavic official (@zourana_guevara) on

„Бела бајка за Исидора“ ќе биде последниот поздрав за авторката, а по желба на Бјелица гостите ќе бидат облечени во бело.

Прочитајте и...  Вкусови што се памтат: Српска кујна – Караѓорѓева шницла, брилијантен изум на српските готвачи (РЕЦЕПТ)

Потсетуваме, само еден ден по нејзината смрт, Павиќ ја објави пораката која и испратила Исидора, а во која вели дека кога ќе замине да и организираат забава со добра музика и бел дрес код.

Инаку, сопругот на Исодора, Небојша Пајкиќ неодамна истакна дека нема да се противи на таа забава, но дека нема да учествува.

– Нас не не интересира таа забава, на Зорана и објаснив дека нема ништо да забраниме, но не ни е во интерес да ја правиме – изјави Пајкиќ.

Поврзани вести

Џеф Бриџис откри дека има рак: „Болеста е сериозна, но прогнозите се добри“

Слободен печат

Колкава е опасноста да се заразите со корона кога седите на иста маса со заболен од ковид-19

Милена Ризовска

„Номен ест омен“: Се викате Ана или Александар или имате блиски со овие имиња? Прочитајте го значењето

Слободен печат

Дневен хороскоп за 20 октомври: Има денови кога нештата едноставно не функционираат како што треба

Слободен печат

„Долгиот ковид“ влијае на повеќе делови на телото и умот

Слободен печат

Виц на денот: Фамилијарна

Слободен печат

Остави Коментар