Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Легендарниот голман на Реал Мадрид и на Порто е одлучен во намерата да стане нов претседател на фудбалската федерација на Шпанија.

Долгогодишниот голман на Реал Мадрид и на Порто, од 1 мај минатата година не е меѓу стативите бидејќи на еден од тренинзите доживеа срцев удар. Иако сè уште официјално не е во пензија, Касилјас нема намера да се откаже од фудбалот .

Тој и официјално ја објави дека ќе се кандидира за претседател на фудбалската федерација на Шпанија и ќе се обиде да го победи досегашниот челник на РФЕФ, Луис Рубиалес.

– Да, ќе се кандидирам за претседател на РФЕФ кога ќе бидат распишани изборите. Сите заедно нашата федерација ќе ја кренеме на рамништето на најдобриот фудбал на светот: шпанскиот – порача Касилјас.

Прочитајте и...  Луда идеја или револуција: ФИФА најави роботи наместо судии на СП 2022

Прочитај повеќе

Пеналот повторно таличен за Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Луда идеја или револуција: ФИФА најави роботи наместо судии на СП 2022

Слободен печат

ПСЖ му даде дозвола на Нејмар, може да преговара со Барселона

Слободен печат

Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Слободен печат

Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Слободен печат

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кои фудбалски екипи се најголеми трошаџии во 21. век, четири екипи фрлиле повеќе од две милијарди евра на засилувања

Слободен печат

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат