Како изгледаше првиот работен ден во „Рамстор мол“, автошколите и обложувалниците (ФОТО+ВИДЕО)

Екипата на „Слободен печат“ излезе на терен, а она што можевме да го забележиме е дека животот полека, но сигурно се враќа.

По „Веро центар“ од денеска со работа започна и „Рамстор мол“, додека утре се очекува да се отвори „Сити мол“, но и „Капитол мол“.

Покрај моловите, работната дозвола од денеска ја искористија и повеќе автошколи и обложувалници, кои исто така по речиси два месеци повторно почнаа да функционираат.

Екипата на „Слободен печат“ излезе на терен, а она што можевме да го забележиме е дека животот полека, но сигурно се враќа, со тоа што граѓаните ги почитуваат мерките за носење на маски и социјална дистанца.

Во „Рамстор мол“ можеше да се забележат поголем број на потрошувачи, иако дел од вработените велат дека е намален бројот на посетители, во однос на нормалните услови пред пандемијата со Ковид-19.

Прочитајте и...  Александар Видиновски е нов портпарол на Министерството за правда

Од друга страна и обложувалниците почнуваат да се полнат, иако се уште се чека почетокот на повеќето меѓународни првенства, додека автошколите продолжуваат да работат непречено по пропишаниот протокол и мерки за претпазливост.

Во продолжение погледнете го видеото:

Поврзани вести

Позитивна на корона и пратеничката Славјанка Петровска

Полицаец од станица изведен со лисици, зел поткуп од 2000 евра

Слободен печат

Алжирскиот претседател префрлен во Германија на лекување

Илинка Иљоска

Почна собраниската расправа за Законот за заштита од заразни болести

Илија Димовски во клинч со министерот Маричиќ за договорот со Бугарија

Слободен печат

Москва: Нато да го разгледа предлогот на Путин за контрола на оружјето

Илинка Иљоска

Остави Коментар