ГАЛЕРИЈА: Изгоре аудито на Шилегов

Ноќеска e опожарено возилото ауди на поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов. Возилото, пред да биде опожарено, го паркирала неговата сопруга Јасмина, а е регистрирано на едукативен центар Џуниор. Во пожарот зафатени биле уште три возила.

Полицијата информираше дека на  ул.„Петре Пирузе“ во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило ауди со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, а паркирано од Ј.Ш. Од пожарот зафатени биле и патнички моторни возила пасат, матиз и нисан со скопски регистарски ознаки, сите сопственост на Д.М.(53), соопштија официјално од МВР.

Фото: Слободен печат – Драган Митрески
Фото: Слободен печат – Драган Митрески
Фото: Слободен печат – Драган Митрески
Фото: Слободен печат – Драган Митрески
Фото: Слободен печат – Драган Митрески
Видео на денот