Tag : изгоре

Хроника

Изгоре автомобил во Прилеп

Синоќа во полициската станица во Прилеп, З.Б.(52) пријавил дека на улицата „Задарска“ во градот е опожарено неговото патничко возило „шевролет“ со прилепски регистарски ознаки. Извршен...
Хроника

Изгаснат е пожарот во кој целосно изгоре погон за производство на мебел

По скоро четири часа изгаснат е пожарот во кој целосно изгоре погон за производство на мебел, лоциран на излезот од Струмица на стариот пат кон...
Хроника

Патничко комбе изгоре на булевар „Македонија“ во Кавадарци

Слободен печат
Изгоре патничко комбе на булевар ,,Македонија“ рано утрово околу три часот во Кавадарци. Од Територијалната противпожарна единица потврдија за МИА дека интервенирале со едно противпожарно...
Хроника

Изгоре „БМВ“ во Скопје (ФОТО)

Слободен печат
Ноќеска околу 2 часот во полиција е пријавено дека е запален автомобил „БМВ“ кој бил паркиран на паркинг просторот кај трговскиот центар „Зебра“ во Скопје....
Вести Хроника

Изгоре стара куќа во село Дражево

МИА Агенција
Во село Дражево во општина Ново Село синоќа целосно изгоре стара куќа, а пожарникарите не дозволиле пожарот да се прошири во околната шума. Куќата се...
Вести Хроника

Изгоре куќа во Струмица

МИА Агенција
Во пожар, што избувна околу 9 часот, изгоре стара куќа, а зафатен е покрив од уште една на улицата „Јајце” во Струмица. Во гаснењето на...
Вести Македонија

ИЗГАСНАТ пожарот кај Велес – 50 ГОДИНИ потребни за да се обнови изгорената шума кај езерото Младост

Слободен печат
Доцна синоќа, околу 22:30 часот изгаснат големиот шумски пожар над велешкото езеро „Младост”, во кој по 11 часа дивеење на огнената стихија од која постоеше...
Вести Хроника

Изгоре дел од куќа во Штип

Горан Наумовски
Изгоре дел од куќа на улицата „19 Бригада” во централниот дел на Штип. Пожарникарите дојавата за пожарот ја добиле во 9.30 часот, по што веднаш...
Вести Македонија

Каменичани се организираат за собирање средства за немоќно лице чиј дом изгоре од удар на гром

Слободен печат
Во Македонска Каменица започна хуманитарна акција за собирање финансиски средства за помош на стара и немоќна жена од село Косевица, на која пред три недели...
Хроника

Изгоре штала

Во пожар кој избувна вчера околу 21 часот целосно изгоре штала во селото Просениково. Во пожарот за среќа нема повредени лица, а добитокот е навреме...