ИСПЛИВА СНИМКАТА ОД БРУТАЛНАТА ТЕПАЧКА ВО НОВИ САД: Тројца го нападнаа и избодоа ЗЕТОТ НА НАТАША БЕКВАЛАЦ во кафуле (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Дамир Дадо Михајловиќ (37) од Нови САД е претепан и избоден вчера околу 13 часот со оштар предмет пред едно кафуле во Нови САД.

Спортистот и зетот на пејачката Наташа Беквалац, како што се гледа на снимката, прво брутално е претепан, а кога завршил на подот, еден од напаѓачите го прободел и со остар предмет.

Михајловиќ е инаку маж на братучетка на Беквалац Јелена Мркиќ , поранешен шампион на SBC организацијата, еден од првите српски ММА борци, познати на меѓународно ниво.

Итаната помош веднаш пристигнала на лице место и ранетиот маж го пренела во ургентниот центар.
Тој подоцна излегол од болницата на домашно лекување.

Прочитајте и...  Ќе оди ли премиерот Оливер Спасовски во самоизолација?

Прочитај повеќе

Дури 16 градови во САД побараа активирање на Националната гарда

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на МЗ, Венко Филипче

Бојана Нојиќ

Витанов: Криумчар на мигранти од Косово е позитивен на Kовид-19,

Слободен печат

Европските берзи бележат раст

Слободен печат

Над 144 илјади заразени со Ковид-19 во Африка

Слободен печат

Грција ќе ги покрива трошочите за карантин од Ковид – 19 на туристите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Белгискиот принц позитивен на Ковид-19: Се заразил на забава во Шпанија во време на карантин

Слободен печат

Закерберг со предлог до Трамп: „Олади малку“

Слободен печат

Директорот на „Службен весник“ во самоизолација, бил во контакт со Лукаревска

Слободен печат.

„Емирати Ерлајнс“ очекува враќање во нормала до 2024 година

Слободен печат

Флојд бил тепан и на задното седиште од полицискиот автомобил (ВИДЕО)

Слободен печат

Седум лица починаа, од 727 тестирања регистрирани 89 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат