7.1 C
Скопје

Tag : тројца

Хроника

Тројца повредени во сообраќајка во Прилеп

Ноческа во 4.25 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на крстосница од бул.„Гоце Делчев” и ул.„Кузман Јосифовски Питу” во Прилеп се случила сообраќајна...
Хроника

Тројца повредени во сообраќајка кај Охрид

Ноќеска во 5.40 часот на магистралниот пат од Подмоље кон Охрид во близина на бензинска пумпа се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди“...
Вести Македонија Слајдер

Уапсени тројца терористи во Македонија (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Министерството за внатрешни работи во соработка со Агенцијата за национална безбедност и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција приведе трочлена терористичка...
Вести Македонија

Тројца заболени од Ковид-19 во тетовско

МИА Агенција
На подрачјето на шестте тетовски општини Центарот за јавно здравје Тетово денеска регистрираше три нови случаи со коронавирус. -Општина Тетово денес има два нови случаи...
Вести Македонија

Тројца заболени од Ковид-19 во Гевгелија

МИА Агенција
Тројца заболени од Ковид-19 има во општина Гевгелија, а на подрачјето што го покрива Подрачната единица на Центарот за јавно здравје има вкупно осум активни...
Вести Македонија Слајдер

Нови 127 заболени од Ковид-19 во Македонија, уште тројца пациенти починаа

МИА Агенција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 702 тестирања, а регистрирани се 127 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-67, Куманово-1, Дебар-1,...
Хроника

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство Ресен поднесе против три лица од Ресен предлози за издавање казнени налози за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време...
Вести Македонија Слајдер

Уште тројца пациенти починаа, регистрирани 30 нови случаи на ковид-19 во Македонија

Горан Наумовски
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 26 оздравени пациенти во: Скопје-1, Куманово-14, Прилеп-4, Тетово-3, Велес-4. На Клиниката за инфективни болести...
Спорт Фудбал

И покрај сите заштитни мерки, тројца заразени во Бундеслигата!

Слободен печат
Иако клубовите во Бундеслигата имаат намера да го продолжат шампионатот на 9 мај, германската влада предводена од канцеларката Ангела Меркер го отфрли ваквиот предлог. Се...
Хроника

Полицијата нашла дрога кај тројца малолетници од Скопје

Во два одделни случаи, од кој еден за време на полицискиот час, скопската полиција вчера пронашла марихуана кај малолетници. Првата ситуација била регистрирана на 21...