• предмет

Приведени двајца Пакистанци кои со остар предмет повредиле двајца сонародници

Кумановската полиција приведе двајца Пакистанци кои со остар предмет повредиле други две лица, исто така од Пакистан, пред девет дена во близина на поштата во липковско Ваксинце, соопшти денеска СВР Куманово. – Вчера во 19:30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода А.А.К. (26) и Р.М. (22) и двајцата од Пакистан, поради постоење основи на сомнение дека …

Приведени двајца Пакистанци кои со остар предмет повредиле двајца сонародници Read More »