4 C
Скопје

Tag : предмет

Вести Хроника

Поднесено обвинение во предметот познат како „Лидери“

Слободен печат
По спроведена предистражна и истражна постапка од поранешното Јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на...
Вести Македонија Слајдер

ИНИ бара од МОН да го повлече Концептот за основно образование: Предметот историја е фундамент на нашиот образовен систем

Слободен печат
По официјалното промoвирање на Концепцијата за основно образование од Министерството за образование и наука (МОН), мнозинството од научниот и професорски кадар на Институтот за национална историја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тоа е статусен симбол, но сепак Кејт Мидлтон не смее да го носи овој предмет во јавноста во текот на денот (ФОТО)

Слободен печат
Ригорозните правила на кралското семејство велат дека на војвотката од Кембриџ за време на денот и е забранет предметот кој е симбол на нивниот статус....
Вести Слајдер

Кочанчанец удирал продавач со тврд предмет, зашто овој му рекол да носи маска

Слободен печат
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против триесет и двегодишниот В.Ѓ од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

СЈО Е ВЕЌЕ МИНАТО: Јавното обвинителство наследи 171 предмет, „бомбите“ веќе не се докази, туку само индиции

Горан Наумовски
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и официјално веќе не постои. Од денеска стапува на сила новиот Закон за Јавното обвинителство кој беше донесен пред распуштањето на...
Вести Македонија Слајдер

Петровска: Во „Рекет“ останаа доста неодговорени прашања, не сум сигурна колку правдата е задоволена (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу е важно предметите со финансиска истрага да бидат завршени како што треба, до крај, изјави во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“, Натали Петровска од...
Вести Македонија

Ременски: Некои историски константи не може да бидат предмет на политичко договарање

Горан Наумовски
Некои историски константи не можат да бидат предмет на политичко договарање, смета пратеничката Фросина Ременски прашана во врска со тоа како гледа на несогласувањата што...
Вести Македонија

Уставниот суд засега нема оформено предмет за одлуката на Владата за доделувањето пари на високообразовни установи

Слободен печат
По информации објавени од некои медиуми, Уставниот суд информира дека нема оформено предмети за оценување на уставноста и законитоста на одлуката на Владата за доделување...
Хроника

Тројца основци со тврд предмет нападнале ученик од друго одделение

Татко во полиција пријавил дека неговиот син во основно училиште во Тетово е нападнат со тврд предмет, информираат од СВР Тетово. Детето било нападнато од...
Вести Македонија

Бучковски: Со мојот случај може да започне ветингот

Слободен печат
Бевме пред победа, зашто докажавме дека нема кривично дело и не е направена штета, рече поранешниот премиер и лидер на СДСМ Владо Бучковски, после последното...