Инцидент при фрлањето на Светиот крст во Штип (ВИДЕО)

Група штипјани кои скокаа во Брегалница по Светиот крст, кој беше фрлен во реката, од раце му го земаа крстот на момчето кое го фати и одбиваа да му го вратат.

Група штипјани кои скокаа во Брегалница по Светиот крст, кој беше фрлен во реката, од раце му го земаа крстот на момчето кое го фати и одбиваа да му го вратат.

За да се смири тензијата, свештениците на крајот одлучија на најсреќниот да му ги доделат наградите кој му следуваат од црквата, ама не дадоа благослов крстот да биде носен по штипските домови.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прочитајте и...  ССМ апелира за почитување на препораките за заштита од коронавирусот

Прочитај повеќе

Руската полиција заплени бетмобил (ВИДЕО)

Слободен печат

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат

Трамп најави пресконференција за коронавирусот

Слободен печат

Додик: Посетата на Ѓукановиќ на БиХ е штетна по националниот интерес на Република Српска

Слободен печат

Тавила: Северна Македонија е подготвена за рано откривање на случаите со коронавирусот

МИА Агенција

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат

Косово: Ниту едно лице не е заразено со коронавирус

Слободен печат

Белград ризикува санкции поради купувањето на ракетниот систем „панцир“

Слободен печат

Филипче: Пациентката со коронавирус е во добра состојба, идентификувани се и другите патници во комбето

Слободен печат

Нови конфликти меѓу полицијата и локалното население во Лезбос

Слободен печат