И Јанушев се откажа од патните трошоци

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, објави дека нема да бара пари за патни трошоци како пратеник во македонското Собрание. Пред него, денеска, истото го соопштија и Љупчо Николовски и Зоран Заев – генералниот секретар и лидерот на СДСМ.

Николовски и Заев се откажаа од средствата за патни трошоци

„Лично како пратеник нема да користам патни трошоци, ама морам да искоментирам во однос на тоа од СДСМ, џабе откажување од патни трошоци кога ја покрадовте државата и народот!“, напиша Јанушев на Фејсбук.

Прочитајте и...  Денеска одлука за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Прочитај повеќе

Внимателно во сообраќајот, влажни патишта

Слободен печат

Расте државниот долг на Црна Гора: 3,664 милијарди евра или 79,54 БДП

Слободен печат

Растат тензиите меѓу Ерменија и Азербејџан во регионот Нагорно Карабах

Слободен печат

Германското разузнавање под надзор на нова комисија

Слободен печат

Американските санкции ја чинат економијата на Иран 150 милијарди долари

Слободен печат

Гутереш: Нуклеарна војна не може да се добие и не треба да се води

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јемен: Размена на илјада затвореници со хутите

Слободен печат

Во Романија локални избори

Слободен печат

Конференција за туризмот како предизвик на новото време

Слободен печат

Почнува бербата на јаболката во Преспанско

Слободен печат

„Прв до врв” по осми пат на Водно

Слободен печат

Грчката полиција во Солун заплени 500 илјади таблети екстази

Слободен печат