6.8 C
Скопје

Tag : откажа

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Кира Најтли се откажа од главната улога во серијата „Змијата од Есекс“

Слободен печат
Британската актерка го напушти снимањето на серијата кое беше најавено во август поради, како што кажа нејзиниот портпарол, семејни причини. Сега продукцијата на серијата што...
Вести Македонија Слајдер

Флорин Бесими се откажа од пратеничкиот мандат

Флорим Бесими пратеникот од редовите на ДУИ, поднесе оставка од функцијата пратеник во Собранието, поради како што вели избегнување на можен конфликт. Братот на предложениот...
Вести Македонија

И Јанушев се откажа од патните трошоци

МИА Агенција
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, објави дека нема да бара пари за патни трошоци како пратеник во македонското Собрание. Пред него, денеска, истото го...
Вести Економија

„Фолксваген“ се откажа од идејата за изградба на фабрика во Турција

Слободен печат
Германскиот производител на автомобили „Фолксваген“ отстапи од планот да гради нова фабрика во Турција како одговор на падот на потрошувачката за нови автомобили за време...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сепак нема да се појави! Меган Маркл го откажа првото интервју по напуштањето на кралското семејство

Слободен печат
Меган Маркл го откажа гостувањето во живо во емисијата „Good morning America”, а наместо интервјуто ќе се емитува нешто друго, пренесуваат странските медиуми. Сопругата на...
Магазин Сцена

Ќерката на Обама ја откажа свршувачката

Слободен печат
Ќерката на Барак Обама ја откажала свршувачката со нејзиното момче и колега од факултетот Рори Фаркахарсон. Иако никогаш не беше официјално потврдено дека 21-годишната ќерка...
Вести Македонија

МЗШВ ги откажа сите планирани настани и работни состаноци

Слободен печат
Со цел превенција и елиминирање на можноста од ширење на корона вирусот Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство донесе одлука со која ги откажува сите поголеми...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Сите го обожаваа, заработуваше по 350 илјади долари за епизода, но поради верата се откажа од актерството (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот актер Ангус Т. Џонс, кој сите го засакавме преку улогата на Џејк од ситкомот „Два ипол мажи“, буквално порасна во самата серија која му...