Храбар или луд потег: Ванда Нара децата од Париз ги однесе во жариштето на коронавирусот-Ломбардија

Сопругата на Мауро Икарди, направи неверијатен потег, таа со своите пет деца од Париз замина во вилата крај езерото Комо кое се наоѓа во Ломбардија.

Токму Ломбардија е жариштето на коронавирусот во Италија каде досега се регистрирани повеќе од 97.000 лица заболени од коронавирус, а починаа речиси 11.000 лица.

Нејзиниот потег наиде на жестока реакција од поранешниот сопруг Макси Лопез. Тие од нивниот брак имаат три деца, додека Ванда со Икарди има уште две деца.


„Би сакал да знам под кои критериуми го прекрши карантинот во време на глобалната пандемија на коронавирусот. Цел свет ти зборува да не го напушташ домот, а ти ги изложи нашите деца со патување во друга земја. Отиде во епицентарот на пандемијата во Италија без грижа за последиците? Што е проблемот со твојата глава во овие моменти? Најсветата работа за светот за родителите и здравјето на своите деца. Ако не можеш да направиш нешто за себе, направи поради нив. Денеска си мајка на пет деца, а се чини дека не си свесна за тоа“, напиша Макси Лопез.

Прочитајте и...  Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат