Хороскопот ви открива кои се вашите најголеми маани според хороскопскиот знак

Секој знак има свои генерални карактеристики. Повеќето од нив се добри, но сепак има и по некоја лоша. Можеби некои за вас воопшто не важат, но можеби и ќе се препознаете во дел од нив. Дознајте кои се вашите најголеми маани според хороскопскиот знак.

Овен

Се што го прави роден лидер, му ја отежнува соработката. Овенот сака резултати веднаш, а ако нема влијание од некоја мирољубива планета, ќе сака да се кара и да наредува.

Бик

Биковите сакаат да уживаат и умеат да работат за да си обезбедат луксуз. Но од друга страна пак, мрзеливи се, склони кон пороци и сакаат по полесниот пат да дојдат до удобност.

Близнаци

Со љубопитен дух и забавни, Близнаците умеат да ги кријат своите активности и интереси и да водат двоен живот. Лажењето е нивната најголема маана.

Прочитајте и...  Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Рак

Познатата чувствителност на Ракот понекогаш прераснува во драми и во тотална нестабилност. Тие не можат сами.

Лав

Пресериозно се сфаќаат себеси, одмаздници се и немаат смисла за хумор. Кога не се главни, воопшто не им е добро.

Девица

Тактична, аналитична, но секогаш гледа се црно. Секогаш на памет им е најлошиот можен исход.

Вага

Освен познатата неодлучност која ги краси сите Ваги, најлошата особина на овие инаку стабилни, одмерени и пријатни луѓе, е тоа што многу тешко можат да дојдат до сопствените емоции. Тие се огледала кои го рефлектираат она што другите го чувствуваат, па затоа хармонијата им е многу важна.

Скорпија

Им одолева на промените и тврдоглаво чекори по истиот пат. Таа има сила за тоа, но така ја уништува сопствената можност за среќа.

Прочитајте и...  Последната објава на Инстаграм на сопругата на Џон Траволта носи солзи на очите, нејзината смрт ги шокираше сите (ФОТО)

Стрелец

Се брани со своите стрели, а цели прецизно и немилосрдно. Никој не умее да повреди толку многу како Стрелецот во одбранбена состојба.

Јарец

Работохоличари, секогаш загрижени и обземени со исполнување на дневниот распоред. Ако се на одговорна позиција, ги употребуваат подредените како хартиени марамчиња.

Водолија

Тие умеат да ви натоварат чувство на вина како никој друг. Често во себе носат зрно генијалност, кое доколку не израсне и созрее, ќе прерасне во лудило.

Риби

Кога се препуштени сами на себе, Рибите се тотално непрактични и неповрзани со реалноста. Чезнат за поддршка, а не умеат ниту да ја препознаат, ниту да ја примат. Секогаш сакаат повеќе.

Прочитај повеќе

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски