18 C
Скопје

Tag : според

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Според филмот „Господар на прстените“: „Амазон“ ја снима најскапата серија во историјата на телевизијата

Слободен печат
Првата голема серија на „Амазон“, според најавите, ќе биде и најскапа во историјата на телевизијата, оставајќи ги зад себе сериите „Круна“ и „Игра на тронови“....
Свет

Индија го собори рекордот според бројот на инфицирани во еден ден -314.835 случаи

Слободен печат
Индија денеска со регистрирани 314.835 случаи на инфицирани со коронаворус во еден ден го забележа најцрниот рекорд не само во оваа  најнаселена земја во светот,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Експерт го анализираше говорот на телото на Меган во интервјуто: Според заклучокот, кралскиот дворец има од што да се плаши!

Слободен печат
Откако излезе трејлерот за интервјуто на принцот Хари и Меган Маркл кај Опра Винфри, кралското семејство стана главна тема во медиумите. Сите се прашуваат што...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Каков вид на интелигенција поседувате според хороскопскиот знак?

Слободен печат
Постојат многу типови интелигенција и сите ние сме брилијантни и креативни на свој начин. Но, според астролозите, интелигенцијата која ја поседуваме често се должи и...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопот ви открива кои се вашите најголеми маани според хороскопскиот знак

Слободен печат
Секој знак има свои генерални карактеристики. Повеќето од нив се добри, но сепак има и по некоја лоша. Можеби некои за вас воопшто не важат,...
Вести Македонија Хроника

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство Велес поднесе предлози за издавање казнен налог за четири лица, двајца велешани и две лица жители на Градско, за сторено кривично дело...
Еспресо Хороскоп

3 најголеми заводници според хороскопот

Слободен печат
Овие три хороскопски знаци се најопасни кога станува збор за флертот и заведувањето. На нивните вештини за заведување не можете да одолеете… Дали и вие...